Ruch Światło-Życie, czyli czas wstać z kanapy

Chciałeś zawsze zapisać się do jakieś katolickiej wspólnoty ? Zastanawiałeś się kiedyś gdzie są młodzi ludzie o podobnych zainteresowaniach co Ty ? Chciałeś się podzielić swoimi przemyśleniami na temat Pana Boga ? Albo po prostu chcesz się dobrze bawić lub chcesz zobaczyć czy to dla Ciebie ? Jeśli tak zapraszam na Ruch Światło-Życie przy parafii Św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze.

Jest to jedną z prężniejszych i nieustannie rozwijających się wspólnot. Cotygodniowe, piątkowe spotkania rozpoczynają Mszą Świętą o godz. 18, następnie modlitwą i śpiewem w kaplicy. Po niej witają nowe osoby, a jeśli takich nie ma rozdzielają się w mniejsze grupy i idą do salek na spotkania formacyjne.

Kryterium podziału na grupy to wiek, klasa i stopień formacji. W Oazie są następujące:
-Oaza Dzieci Bożych (stopień I, II, III – klasy 2, 3, 4-6 podstawówki)
-Oaza Nowej Drogi (stopień I, II – klasa 1 i 2 gimnazjum)
– Oaza Nowego Życia (stopień I, II – klasa 3 gimnazjum, liceum i od tego roku – studenci)
– Grupa Dorosłych
Czyli dla każdego coś się znajdzie! 🙂
– Spotkania prowadzą animatorzy, którzy są wyposażeni w konspekt, zgodnie z którym mają przeprowadzić spotkanie. Oczywiście mile widziana jest inwencja twórcza i kreatywność 🙂
Odczytujemy fragmenty z Pisma Świętego, z Katechizmu Kościoła Katolickiego, rozmawiamy, dzielimy się swoimi przemyśleniami, radościami, smutkami, wątpliwościami, modlimy się, czasem zjemy coś dobrego 🙂 Dzięki temu tworzą się silne i trwałe relacje. Tworzy się wspólnota.
Po spotkaniach w grupie, spotykamy się wszyscy razem w jednej ze salek i tam ogłaszamy najważniejsze informacje, tańczymy, śpiewamy, wymyślamy zabawy integracyjne. Raz w miesiącu mamy katechezę i Adorację (w pierwsze piątki miesiąca).  Wszystko kończymy Apelem o 21:00.
Oprócz spotkań w piątki, staramy się czynnie służyć całej parafii. Mamy grupę ewangelizacyjną, która wystawia dramy, opowiada o Panu Bogu i o Ruchu w szkołach, pomaga przy organizacji rekolekcji, festynów, różnych wydarzeń. Mamy Diakonię Muzyczną, która upiększa swoim śpiewem i grą na różnych instrumentach Msze Święte i nabożeństwa. Żadna informacja o Oazie nie odda tego jak naprawdę w niej jest. Trzeba przyjść, samemu zobaczyć i doświadczyć. Ruch Światło-Życie nie jest jedyną drogą do Zbawienia, ale na pewno jedną z piękniejszych 🙂 – opowiada Marta Chmielewska, jedna z działaczek Ruchu Światło-Życie.

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam :
Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątki na Mszy o godz. 18 i po niej spotkanie.

Dzieci Boże w piątki o 16:30.

Jeśli nie jesteś przekonany to zapraszam do zapoznania się wywiadem przeprowadzonym z jedną z członkinią Ruchu Światło-Życie – Julią. Rozmawiał z nią Karol Pyszka.

Karol Pyszka: Ile masz lat ?

Julia:  Mam 15 lat.

Dlaczego zapisałaś się na Oazę ?

Od dłuższego czasu zastanawiałam się kto robi te wszystkie akcje ta radość tych ludzi. Podczas festynu postanowiłam się dowiedzieć o co chodzi, podeszłam do dziewczyn,  która należy do Oazy i się zapytałam jak to wygląda. Ona mi wszystko opowiedziała i już we wrześniu po wakacjach byłam na Oazie. Poznałam tam wspaniałych ludzi i bardzo się cieszę z się tam znalazłam.

Warto było się zapisać ?

Warto 🙂  Nie żałuję tego oraz daje mi to dużo radość i przyjemność.

Czym się interesujesz ?

Interesuje się sportem, aktorstwem oraz religią.

Wykorzystujesz swoje zainteresowania na Oazie ?

Tak 🙂 Szczególnie podczas występów  w dramie  i na spotkaniach.

Spotkałaś tam może osoby o podobnych zainteresowaniach ?

Tak 🙂 Poznałam bardzo dużo osób i mamy wspólne zainteresowania.

Czy te co tygodniowe spotkania pomagają Ci jakoś w życiu ?

Tak 🙂 Pomagają mi. Dzięki nim dowiedziałam się  dużo nowych i ciekawych  rzeczy. Dzięki nim czuję radość życia 🙂

Mieszkasz blisko kościoła Św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze ?

Tak  🙂 Mieszkam na Osowej Górze.

Jak Ci się podoba atmosfera podczas spotkani ?

Atmosfera jest wspaniała. Nigdy nie jest nudno, zawsze się śmiejemy pomagamy sobie i to jest cudowne

Jak byś zachęciła innych by przyszli na Oazę ?

Oaza nie jest na pewno marnowaniem czasu jeżeli w piątkowy wieczór leżysz przed telewizorem i się nudzisz przyjdź, i poznaj dużo nowych osób.  Dowiedz się czegoś nowego.  Zbliżysz się do Boga. Poznaj go bliżej a będziesz się świetnie bawił 🙂 Ja cały tydzień czekam na piątkowy wieczór!

Zapraszam Serdecznie 🙂 !

oaza1 oaza2 oaza3

Tekst :  Marta Chmielewska, Karol Pyszka.

Zdjęcia:  Marta Chmielewska

 

Bez kategorii

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *